Niniejszy materiał ma charakter promocyjny, a rodzaj oferty publicznej nie wymaga udostępnienia prospektu emisyjnego, ani memorandum informacyjnego.

PINTA Barrel Brewing SA

Aktualny stan:

4 149 846,00 zł

100%

Zebrano:

4 149 846,00 zł

Inwestorzy:

1329


Liczba akcji:

448632

Cena akcji:

9.25 zł


Zakończona

Aktualny stan:

4 149 846,00 zł

100%

Zebrano:

4 149 846,00 zł

Inwestorzy:

1329


Liczba akcji:

448632

Cena akcji:

9.25 zł


Zakończona

Pinta Barrel Brewing

PINTA Barrel Brewing - zbuduj nowy browar wspólnie z pionierami polskiego kraftu!

Nie przegap najlepszej okazji w polskim krafcie od 2011 roku! Zainwestuj w PINTA Barrel Brewing, nowy browar rzemieślniczy specjalizujący się w piwach starzonych w drewnie (Barrel Aged), piwach dzikich i kwaśnych, piwnych eksperymentach i krótkich seriach. Rynek prawdziwych piw Barrel Aged dopiero się kształtuje - kształtujmy go wspólnie.

Cel

Nowy browar rzemieślniczy – PINTA Barrel Brewing

Prawdziwe piwo – to nasz cel od pierwszego dnia, gdy zaczęliśmy warzyć jako Browar PINTA. Tym zdobyliśmy serca miłośników piwa w 2011 r., gdy na jałowy polski rynek wprowadziliśmy pierwsze rzemieślnicze piwo w stylu American IPA – Atak Chmielu. W Polsce rozpoczęła się piwna rewolucja, a PINTA zasłynęła z dobrego piwa warzonego przez ludzi znanych z imienia i nazwiska – z najlepszych dostępnych składników, w oparciu o autorskie receptury i uczciwe metody.

Od czasu uwarzenie pierwszej porcji Ataku Chmielu przebyliśmy długą piwowarską podróż. Stworzyliśmy ponad 150 całkowicie różnych piw i odwiedziliśmy kilkadziesiąt krajów. Szukaliśmy inspiracji i chcieliśmy inspirować innych. Gdy w 2017 r. uwarzyliśmy niemal 17 tys. hl piwa i osiągnęliśmy szczyt mocy produkcyjnych w wynajmowanych browarach w Zawierciu i Zarzeczu, zdecydowaliśmy o budowie własnego browaru - zaczniemy w nim warzyć w połowie 2019 roku. Wyszliśmy też poza świat warzelni i uruchomiliśmy pierwszy firmowy pub PINTY we Wrocławiu.


Piwowarstwo rzemieślnicze to z jednej strony doskonalenie warsztatu i dbanie o najwyższą, stałą jakość piw z głównej oferty. Z drugiej zaś strony to nieustająca kreacja, eksperymenty, poszukiwania. Aby w pełni realizować naszą pasję, postanowiliśmy uruchomić zupełnie nowy browar, który wspólnie zbudujemy pod nazwą PINTA Barrel Brewing. Dlaczego stawiamy na piwa Barrel Aged? Na dojrzałych rynkach piwa rzemieślniczego - w USA czy Skandynawii piwa BA to szybko rozwijająca się część kreatywnego piwowarstwa. Zapotrzebowanie na piwa Barrel Aged rośnie. A my w PINCIE znamy się na starzeniu piw w beczkach i uwielbiamy je smakować. Wiemy, że też je pokochaliście. Spośród 10 najlepiej ocenianych piw PINTY większość to właśnie piwa Barrel Aged. Będziemy rozwijać ten dział w nowej spółce PINTA Barrel Brewing i razem napiszemy kolejny rozdział w polskiej, piwnej rewolucji.

Dzięki kampanii crowdfundingowej razem zbudujemy browar który kompleksowo wypełni niszę na rynku – piwa starzone w drewnianych beczkach, piwa dzikie i kwaśne style, piwne eksperymenty – tego oczekują koneserzy. Wykorzystując tradycyjne metody warzenia i dębowe beczki po winie, bourbonie, rumie czy whisky, wzbogacimy smak i aromat mocnego piwa. Skupimy się na warzeniu krótkich, limitowanych serii piw, które będą konkurowały z winem i zajmą eksponowane miejsce na rynku piw z najwyższej półki.

Emisja akcji PINTA Barrel Brewing startuje symbolicznie podczas prestiżowego festiwalu - Toer de Geuze w Belgii, będącego prawdziwym świętem dla miłośników piw starzonych w drewnianych beczkach. Po raz pierwszy na Toer de Geuze zaproszono browar z Polski - PINTĘ.

Proces leżakowania piw w drewnie

Mamy gotowy plan rozwoju nowej spółki i poczyniliśmy już pierwsze kroki w kierunku realizacji celu. Pod budowę przeznaczyliśmy działkę w miejscowości Wieprz, u stóp Beskidu Żywieckiego. To właśnie tutaj, po sąsiedzku, będzie działał także wybudowany już Browar PINTA, a oba budynki będą spójne architektonicznie. Elewacja z używanych kontenerów symbolizuje podróże naszych piwowarów i piwa warzone w różnych zakątkach świata.

Obok obu browarów otworzymy także taproom, w którym będzie można smakować i degustować świeżo warzonych i starzonych w beczkach piw. Do „domu” PINTY zaprosimy turystów i koneserów, zainteresowanych sztuką warzenia piwa rzemieślniczego i starzenia tego trunku w drewnie. Przestrzeń przy browarze sąsiadująca z rzeką Sołą przyciągnie także rodziny i społeczność, skupioną wokół kraftu dzięki wydarzeniom i imprezom plenerowym.

Dziedziniec Taproom

O Browarze PINTA

Warzymy od pierwszego dnia piwnej rewolucji w Polsce.

PINTA powstała z miłości do piwa i braku naszej zgody na nudną ofertę browarów koncernowych. Wiedzieliśmy, że piwo nie kończy się na europejskim lagerze i że oferuje różnorodność, którą można porównywać z tą, jaką daje wino. Daliśmy radę niemal na „piwnej pustyni”, jaką do 2010 roku była Polska, odtworzyć praktycznie jedyny czysto polski styl piwny – Grodziskie. Przekonaliśmy, że dużo ludzi chce pić prawdziwe piwo i jest gotowych za nie więcej zapłacić. Jako pierwsi w Polsce, 28 marca 2011 roku „zaatakowaliśmy chmielem”, warząc amerykańską odmianę India Pale Ale. „Atak Chmielu” dla wielu jest teraz symbolem początku piwnej rewolucji w Polsce.

Jesteśmy przekonani, że piwo kraftowe jest najbardziej kreatywnym alkoholem świata. Tworzy je kultura oparta na otwartości, kreatywności i ciekawości. Za każdym piwem kraftowym stoją konkretni ludzie, znani z imienia i nazwiska. My nie ukrywamy, że ciągle się uczymy komponować ciekawe piwa, dlatego stale eksperymentujemy, zmieniamy receptury, a jednocześnie odtwarzamy te stare i zapomniane. Lubimy warzyć piwo z innymi ludźmi. Dlatego co roku tworzymy coś w kooperacji z innymi piwowarami z Polski lub z zagranicy. Polski chmiel woziliśmy m.in. do Włoch, Japonii, Brazylii i Nowej Zelandii, a do Polski przywoziliśmy odmiany chmielu z Argentyny, RPA i Tasmanii. Tylko kilka piw mamy w stałej ofercie, a reszta nieustannie się zmienia. W ciągu 8 lat uwarzyliśmy piwa w ponad 150 stylach i odmianach.

Piwa rzemieślnicze wychodzą spod ręki zwykłych ludzi, uwarzone metodami naturalnymi, bez sztucznego wspomagania, myślenia o zysku i jak największej sprzedaży. Na rynek trafia tylko to, co nam samym smakuje. Może właśnie dlatego nie narzekamy na brak fanów. Teraz wspólnie z nimi chcielibyśmy zrobić kolejny krok, tworząc nową spółkę, specjalistyczny browar PINTA Barrel Brewing. Bo piwna rewolucja to nie tylko dużo chmielu, ale także piwa długo leżakowane w beczkach po innych alkoholach. Na drodze do ich smaków nie ma skrótów. I za to też ceni się kraft.

Co nas wyróżnia?

 • Mamy radość z warzenia – co roku opracowujemy nowe receptury, sprowadzamy oryginalne surowce, czerpiemy z tradycji, eksperymentujemy i warzymy w zaprzyjaźnionych browarach,
 • Warzymy pełną parą – w ciągu 8 lat uwarzyliśmy ponad 150 różnych piw. Tylko w 2018 r. z dwóch wynajmowanych przez nas browarów w Zawierciu i Zarzeczu wyjechało ok. 17 tys. hl. piwa w 69 stylach i odmianach,
 • Ułatwiamy ludziom dostęp do kraftu – nasza dystrybucja ma zasięg ogólnopolski, a nasze piwa są dostępne w największych sieciach handlowych, na stacjach benzynowych, tradycyjnych hurtowniach, kawiarniach, pubach, multitapach, na festiwalach piw rzemieślniczych i w sklepach specjalistycznych,
 • Nasze piwa rzemieślnicze sprzedają się najlepiej na rynku – do najpopularniejszych należy Atak Chmielu (American IPA) i również inne piwa z PINTY: A ja pale ale (American APA), Pierwsza Pomoc (Polski Lekki Pils), Modern Drinking (West Coast IPA) i Bawarka (Hefeweizen),
 • Budujemy sieć kraftowych pubów – w większych miastach Polski szukamy partnerów do otworzenia pubów PINTY – pierwszy firmowy lokal PINTY działa już we Wrocławiu,
 • Podwajamy możliwości produkcyjne – warzymy w wynajmowanych browarach w Zawierciu i Zarzeczu, a od połowy 2019 r. zaczniemy warzyć we własnym nowowybudowanym browarze w Wieprzu koło Żywca,
 • Mamy silną markę i dużą społeczność – nasza społeczność na Facebooku liczy 40 tys. osób,
 • Tworzymy z kraftu wizytówkę Polski - warzyliśmy m.in. w Japonii, Brazylii, Nowej Zelandii, Irlandii, Francji, Rumunii, Rosji i we Włoszech; jako pierwsi z Polski dostaliśmy zaproszenie na organizowany co 2 lata festiwal Toer de Geuze w Belgii.

Poznaj naszą aktywność w 2018 roku:

Nasza aktywność w 2018

Nasze produkty

Marka PINTA to ponad 150 różnych piw w tym PINTA Miesiąca, czyli krótkie, eksperymentalne serie warzone w limitowanych ilościach i dostępne w sieci ponad 100 pubów i restauracji na terenie całej Polski.


W ofercie browaru PINTA Barrel Brewing znajdą się krótkie serie limitowanych piw, starzonych w drewnianych beczkach.

Les Cassis Foux Le Grodzisz Sauvage

Historia

Historia
Browaru PINTA

 • Czerwiec 2010wskrzeszenie A’la Grodziskiego
 • Marzec 2011pierwsza warka Ataku Chmielu i rozpoczęcie warzenia kontraktowego w browarze w Zawierciu
 • Maj 2011premiera PINTY na Festiwalu Dobrego Piwa we Wrocławiu
 • Luty 2012Browar PINTA ogłoszony Browarem Roku 2011 w plebiscycie użytkowników portalu Browar.biz
 • Kwiecień 2013pierwsza kooperacja między browarami w Polsce: PINTA warzy z AleBrowarem i Piwoteką Narodową
 • Luty 2014pierwsza kooperacja polskiego browaru za granicą - PINTA warzy z irlandzkim O’Haras Carlow Brewing Co.
 • Czerwiec 2014otwarcie pubu patronackiego Viva la PINTA w Krakowie
 • Czerwiec 2014rozpoczęcie warzenia kontraktowego w browarze w Zarzeczu
 • Styczeń 2015Imperator Bałtycki uznany za najlepszy porter bałtycki na świecie wg użytkowników portalu RateBeer.com
 • Luty 2015rozpoczęcie projektu PINTA Miesiąca – co miesiąc do ponad 100 pubów w Polsce i zagranicą dostarczamy premierowe piwo w unikalnym, eksperymentalnym stylu
 • Marzec 2015pierwsze piwo kwaśne w kooperacji z duńskim browarem To Øl
 • Sierpień 2015warzenie pierwszego piwa w serii Grand Prix, według mistrzowskich receptur zwycięzców Warszawskiego Konkursu Piw Domowych
 • Wrzesień 2015pierwsza kooperacja międzykontynentalna - PINTA warzy w Japonii wspólnie z Baird Beer w ramach zainicjowanego przez PINTĘ projektu warzenia porterów bałtyckich symbolicznie łączących polski chmiel z morzami i oceanami na całym świecie
 • Sierpień 2016pierwsza edycja PINTA Party i ogłoszenie planów budowy browaru
 • Październik 2016zakup działki pod budowę browaru w Wieprzu koło Żywca
 • Listopad 2016rozpoczęcie projektu PINTA Hop Tour od podróży po chmiel do Argentyny
 • Marzec 2017PINTA Hop Tour w RPA
 • Kwiecień 2017premiera pierwszego piwa Barrel Aged - Imperator Bałtycki Sherry Oloroso BA
 • Lipiec 2017PINTA warzy w Brazylii
 • Październik 2017PINTA warzy w Nowej Zelandii
 • Grudzień 2017rozpoczęcie budowy własnego browaru w Wieprzu
 • Marzec 2018PINTA Hop Tour na Tasmanii
 • Czerwiec 2018rozpoczęcie warzenia kontraktowego w Browarze Łańcut
 • Wrzesień 2018otwarcie PINTY Wrocław – pierwszego firmowego pubu we franczyzie
 • Marzec 2019założenie nowej spółki PINTA Barrel Brewing SA
 • Maj 2019PINTA na Toer de Geuze i premiera piw uwarzonych w kooperacji z browarem Oud Beersel
 • Maj 2019start kampanii crowdinvestingu w nowy projekt PINTA Barrel Brewing
 • Czerwiec 2019otwarcie browaru w Wieprzu i pierwsze warzenie we własnym browarze
 • Sierpień 2019pierwsze spotkanie inwestorów PINTA Barrel Brewing we Wrocławiu

Historia i plany
PINTA Barrel Brewing SA

 • Marzec 2019rejestracja spółki PINTA Barrel Brewing SA
 • Maj 2019start kampanii crowdinvestingu w nowy projekt PINTA Barrel Brewing
 • Październik 2019uzyskanie pozwolenia na budowę browaru PINTA Barrel Brewing
 • Listopad 2019rozpoczęcie budowy PINTA Barrel Brewing
 • Maj 2020skompletowanie umów na dostawy wyposażenia do PINTA Barrel Brewing
 • Sierpień 2020spotkanie inwestorów PINTA Barrel Brewing
 • Grudzień 2020zakończenie odbiorów technicznych instalacji w PINTA Barrel Brewing
 • Styczeń 2021uruchomienie browaru PINTA Barrel Brewing
 • Kwiecień 2021rozpoczęcie sprzedaży piw z PINTA Barrel Brewing w firmowym taproomie przy browarze PINTA
 • Maj 2021oficjalne otwarcie browaru PINTA Barrel Brewing w gronie inwestorów
Zespół

Siłą PINTY są ludzie

Zarząd PBB SA:

Grzegorz Zwierzyna

Prezes Zarządu

Prezes Zarządu PINTA Barrel Brewing SA współzałożyciel i współwłaściciel Browaru PINTA Sp. z o.o. Współzałożyciel i współwłaściciel Kraina Piwa s.c., Prezes Zarządu Piwiarnia Żywiecka Sp. z o.o. w latach 2007-2015. Członek Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Pomysłodawca i organizator licznych imprez piwowarskich, m.in. Festiwalu Birofilia, Międzynarodowej Giełdy Birofiliów oraz Brackiej Jesieni. Współautor kilku wydawnictw o historii Browaru w Żywcu i Browaru w Cieszynie, publikacji artykułów na temat historii piwowarstwa. Uczestnik projektu otwarcia Muzeum Arcyksiążęcego Browaru w Żywcu, organizator wyjazdów w ramach projektu Turystyka Piwna. Ukończył dietetykę w Medycznym Studium Zawodowym w Krakowie.

Marek Semla

Członek Zarządu

Członek Zarządu PINTA Barrel Brewing SA współzałożyciel i współwłaściciel Browar PINTA Sp. z o.o. Współzałożyciel i współwłaściciel Kraina Piwa s.c. Pomysłodawca i współorganizator festiwali piwowarskich, m.in. Festiwalu Birofilia (w latach 2010-2014), Międzynarodowej Giełdy Birofiliów (w latach 1996-2009) oraz Brackiej Jesieni (w latach 2008-2015). Współzałożyciel i współwłaściciel Browaru PINTA Sp. z o.o.

Rada Nadzorcza:

Ziemowit Fałat

Współzałożyciel i współwłaściciel Browaru PINTA

Współzałożyciel i współwłaściciel Browaru PINTA oraz spółki Browamator. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Browarów Rzemieślniczych oraz członek-założyciel Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych. Pełnił funkcję Redaktora Naczelnego magazynów „Piwosz" oraz "Piwowar", autor licznych artykułów oraz książek na temat piwa i piwowarstwa m.in. „Jak warzyć piwo?" i „Wszystko o piwie".

Cedric Gendaj

Współwłaściciel Browaru PINTA

Współwłaściciel Browaru PINTA i spółki Smak Piwa - dystrybutora renomowanych browarów zagranicznych w Polsce (m.in. Mikkeller, Stone Brewing, Lindemans). Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Queensland University of Technology w Brisbane, gdzie ukończył w 2002 roku podyplomowe studia MBA. Ukończył liczne szkolenia w zakresie rachunkowości, finansów, strategii i jest także członkiem stowarzyszenia rachunkowości zarządczej CIMA, w którym ukończył wszystkie egzaminy. Pracował przez 5 lat na stanowiskach konsultanta, doświadczonego konsultanta i seniora w Ernst&Young oraz Andersen Business Consulting.

Paweł Masłowski

Dyrektor Zarządzający Browaru PINTA

Magister Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego. Od 2014 roku związany z branżą piwowarską. Pracował jako Piwowar w browarze "Na Jurze" w Zawierciu. Od 2015 roku Piwowar, a następnie Główny Piwowar i Dyrektor Zarządzający Browaru PINTA.

Kluczowe osoby:

Bartek Ociesa

Piwowar

Piwowar, szef projektu PINTA Barrel Brewing. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przez 5 lat pracował jako księgowy oraz analityk w Citi International. Od 2016 roku w sektorze piwowarskim. Pracował jako asystent w browarach w Nowej Zelandii (Two Thumb, McLeod’s, 8 Wired) oraz w Polsce (Browar Zarzecze). Od października 2018 pracuje jako piwowar i manager projektu Barrel Age w Browarze PINTA.

Plany rozwoju

Mamy plan na długotrwały wzrost

Od 2011 r. realizujemy plan długotrwałego i stabilnego wzrostu Browaru PINTA, a także rozwijaniu polskiego kraftu i kultury picia piwa w Polsce. Obecnie ruszamy z nową inicjatywą – spółką PINTA Barrel Brewing i otwieramy nowy rozdział w historii piwnej rewolucji w Polsce.

Rozwój PINTA Barrel Brewing skupiamy na:

 • uruchomieniu browaru w styczniu 2021,
 • sprzedaży: 2100 hl piwa w 2021, 2500 hl piwa w 2022 i 2800 hl piwa w 2023,
 • zajęciu pierwszego miejsca na kształtującym się rynku piwa w stylu Barrel Aged,
 • zbudowaniu nowych kanałów sprzedaży m.in. w gastronomii i w hotelach,
 • kształtowanie kultury piwa i edukacja - organizacja paneli degustacyjnych, szkoleń oraz imprez zarówno w firmowym taproomie przy browarze oraz w najlepszych pubach i restauracjach w całym kraju,
 • rozwoju sieci firmowych pubów PINTA w całej Polsce, w których oferować będziemy także piwa PINTA Barrel Brewing,
Analiza rynku

Sprzyja nam dojrzewający rynek

Piwna rewolucja w Polsce trwa w najlepsze, a od kilku lat na rynku piw z najwyższej półki ma miejsce prawdziwy boom. Podczas gdy spada sprzedaż piw produkowanych na masową skalę przez koncerny, dynamicznie rośnie segment piw rzemieślniczych, warzonych przez ludzi znanych z imienia i nazwiska.

W Polsce wytworzyła się moda na picie dobrego piwa. W dużych miastach powstają multitapy, czyli lokale z wieloma „kranami”, gdzie można próbować różnych gatunków i stylów piw, a w restauracjach z powodzeniem konkurują one z winami. Jednocześnie rynek zaczyna dojrzewać i się profesjonalizować. Tylko w 2018 r. w Polsce pojawiło się ponad 2013 piwnych premier i 68 nowych browarów rzemieślniczych. Rośnie także segment piw Barrel Aged – w ostatnim roku polskie browary wprowadziły 202 „starzone” w beczkach piwa.*

Jak rośnie popyt na dobre piwo w Polsce?

 • Sprzedaż piwa premium notuje stabilny wzrost. W 2018 r. sama kategoria najdroższych piw urosła aż o blisko 40%,**
 • Spada sprzedaż piw z segmentu economy – w 2018 r. ich udział w rynku piwa wyniósł 17,4%,
 • Polacy bardzo lubią piwo – średnio wypijają 97 l. tego trunku rocznie na osobę,
 • Polska wyrasta na piwowarską potęgę i jest 3 producentem piwa w Europie.

*Piwne Podsumowanie 2018 r., Zwrotnica.com.pl

**Podsumowanie roku 2018 przez ZPPP Browary Polskie

Prognoza finansowa

Prognoza finansowa

Spotkaj się z nami

W trakcie kampanii uczestniczymy w festiwalach piwa rzemieślniczego. Spotkaj się z nami i porozmawiajmy o inwestycji:

PINTA na Beerweek Festiwal w Krakowie
24-26.05
PINTA na Szczecin Beer Fest
31.05-1.06
PINTA na Wrocławskim Festiwalu Dobrego Piwa
7-9.06

Pierwsze spotkanie inwestorów

Po zakończeniu kampanii wszystkich akcjonariuszy zaprosimy na pierwszy zjazd inwestorów, który odbędzie się 3 sierpnia 2019 roku w PINTA Wrocław. Po spotkaniu w tym samym miejscu odbędzie się doroczne PINTA Party:

Dołącz do PINTA Party

Pakiety

36 akcji*
(333 PLN)

Pakiet A – jedna beczka

 • Zaproszenie na zjazd inwestorów 3 sierpnia 2019 we Wrocławiu + dostęp do PINTA Barrel Brewing Family** + unikatowy otwieracz PBB wykonany z drewna po beczkach w których leżakowały piwa PINTA BA + voucher na 1 piwo PINTA w trakcie PINTA Party 2019 + stały rabat 10% na zakupy w taproomie przy browarze w Wieprzu (planowane otwarcie wiosna 2021)
 • Wypłata dywidendy z zysku PBB proporcjonalnie do posiadanych udziałów – prognoza wysokości dywidendy – zobacz biznesplan.

od 108 akcji
(999,00 PLN)

Pakiet B – trzy beczki

 • Pakiet A + pierwszy oficjalny t-shirt PINTA Barrel Brewing.
 • Wypłata dywidendy z zysku PBB proporcjonalnie do posiadanych udziałów – prognoza wysokości dywidendy – zobacz biznesplan.

od 360 akcji
(3330,00 PLN)

Pakiet C – dziesięć beczek

 • Pakiet B + pamiątkowy plakat PINTA Barrel Brewing z podpisami piwowarów biorących udział w pierwszym warzeniu piwa w nowym browarze + vouchery na 15 dowolnych piw (w sumie) z Browaru PINTA lub PINTA Barrel Brewing w trakcie PINTA Party w latach 2019, 2020 i 2021.
 • Wypłata dywidendy z zysku PBB proporcjonalnie do posiadanych udziałów – prognoza wysokości dywidendy – zobacz biznesplan.

od 1080 akcji
(9990,00 PLN)

Pakiet D – trzydzieści beczek

 • Pakiet C + udział w wybranym warzeniu piwa w PBB połączony z degustacją – zaproszenie dla 2 osób.
 • Wypłata dywidendy z zysku PBB proporcjonalnie do posiadanych udziałów – prognoza wysokości dywidendy – zobacz biznesplan.

od 3600 akcji
(33300,00 PLN)

Pakiet E – sto beczek

 • Pakiet D + zestawy wszystkich piw BA sygnowanych przez Browar PINTA i PINTA Barrel Brewing które będa miały premiery w roku 2020 i 2021 – wysyłka pod wskazany adres w dwóch przesyłkach – przed Wielkanocą i przed Bożym Narodzeniem.
 • Wypłata dywidendy z zysku PBB proporcjonalnie do posiadanych udziałów – prognoza wysokości dywidendy – zobacz biznesplan.

36000 akcji
(333000,00 PLN)

Pakiet F – tysiąc beczek

 • Pakiet E + wyjazd z ekipą PINTY na PINTA Hop Tour w roku 2020 lub 2021 lub 2022 – szczegóły w FAQ
 • Wypłata dywidendy z zysku PBB proporcjonalnie do posiadanych udziałów – prognoza wysokości dywidendy – zobacz biznesplan.

2160 akcji
(19980,00 PLN)

Pakiet G – pakiet branżowy

 • Pakiet B + możliwość trzykrotnego (płatnego) uwarzenia (1 raz w roku w latach 2021-2023) ekskluzywnej porcji piwa na wyłaczność (25-50 beczek) wyłącznie na potrzeby pubu, restauracji, sklepu lub hurtowni należącej do posiadacza pakietu branżowego + wsparcie PR ze strony PINTA Barrel Brewing – szczegóły w FAQ
 • Wypłata dywidendy z zysku PBB proporcjonalnie do posiadanych udziałów – prognoza wysokości dywidendy – zobacz biznesplan.

*wartość 1 akcji to 9,25 PLN

**PBB Family to:

 • zamknięta grupa na Facebooku służąca wymianie ekskluzywnych informacji z życia browaru
 • chroniony hasłem dostęp do zakładki na stronie www.pintabarrelbrewing.pl - tylko dla inwestorów (zakładka zostanie uruchomiona po zakończeniu emisji)

FAQ
Jaki jest cel uruchomienia PINTA Barrel Brewing?

Celem przedsięwzięcia jest budowa browaru wyspecjalizowanego w produkcji piw kwaśnych, dzikich oraz kondycjonowanych w drewnianych beczkach. Jest to unikatowy na skalę kraju projekt, który ma skupić grono piwnych koneserów – świadomych konsumentów oczekujących niepowtarzalnych doznań smakowych. Już teraz Browar PINTA Sp. z o. o. posiada największy w Polsce program starzenia piw w dębowych beczkach – ok. 200 beczek po bourbonie, sherry, koniaku i winach. Budowa oddzielnego browaru pozwoli na zwiększenie produkcji oraz poszerzenie oferty, co otworzy możliwości na sprzedaż piwa poza granicami Polski. Z uwagi na posiadane zasoby spółki nadrzędnej Browar PINTA Sp. z o.o. (działka budowlana, media) – realizacja projektu jest możliwa w terminie do 15 miesięcy od zagwarantowania finansowania oraz uzyskania pozwolenia na budowę.

Jaka korzyść dla inwestora w wypadku inwestycji w spółkę? Kiedy może spodziewać się pierwszej dywidendy i w jakiej kwocie?

Inwestor otrzymuje korzyści finansowe w formie wypłacanej dywidendy oraz poprzez wzrost wartości akcji. Pierwszej dywidendy można spodziewać się za rok 2021, czyli pierwszy rok działalności po wybudowaniu browaru. Dodatkowo inwestor ma prawo do korzyści produktowych (zobacz pakiety) uzależnionych od wielkości posiadanego pakietu akcji.

Jak będzie wyglądał obrót akcjami PBB SA?

Bezpośrednio po emisji akcje nie będą wprowadzane do obrotu na zorganizowanych rynkach. Obrót akcjami będzie więc możliwy pomiędzy akcjonariuszami poza rynkiem regulowanym. W przyszłości może być rozważone wprowadzenie do obrotu na rynku regulowanym. Możliwy jest także odkup akcji przez spółkę wyłącznie pod warunkiem ustalenia satysfakcjonującej dla akcjonariusza ceny.

Czy akcje zakupione w emisji PBB SA będą imienne, czy na okaziciela?

Będą to akcji imienne, co nie ogranicza w żaden sposób możliwości ich sprzedaży.

Jakie są najważniejsze prawa i obowiązki posiadacza akcji PBB SA zakupionych w emisji?

Posiadanie akcji nie wiąże się z jakimikolwiek obowiązkami. Daje natomiast szereg korzyści- m.in. prawo do dywidendy, prawo do dedykowanej oferty produktowej (tzw. pakiety) oraz prawo do wykonywania głosu na Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

Jak będą przydzielane akcje w przypadku, gdy popyt na akcje będzie większy od oferowanej emisji ?

Akcje spółki będą przydzielane zgodnie z kolejnością składanych zapisów – a więc kryterium decydującym o przydziale akcji będzie moment złożenia zapisu.

W jaki sposób PINTA Barrel Brewing będzie komunikować się z inwestorami? Jak będzie informować o swoich wynikach i planach?

Dostęp do bieżących informacji poprzez chronioną hasłem zakładkę na stronie pintabarrelbrewing.pl oraz na zamkniętej grupie PINTA Barrel Brewing Family na Facebooku. Oprócz powyższych w komunikacji używana będzie poczta elektroniczna. Raz do roku spółka organizować będzie spotkanie inwestorów połączone z Walnym Zgromadzeniem Akcjonariuszy.

Dlaczego Browar PINTA zdecydował się na wydzielenie nowej spółki ze struktur?

Dobrą praktyką w piwowarstwie jest niełączenie pod jednym dachem piw warzonych tradycyjnymi szczepami drożdży dolnej i górnej fermentacji z piwami dzikimi, kwaśnymi i starzonymi w drewnianych beczkach. Dzięki decyzji o budowie oddzielnego browaru możemy zaprosić do tej inicjatywy fanów piwa rzemieślniczego i inwestorów.

Na co zostanie wydana kwota 4 mln zł przez PINTA Barrel Brewing SA?

Środki pozyskane w akcji zostaną przeznaczone na budowę i wyposażenie kompletnego browaru w tym:

 • zakład produkcyjny o pow. 572 m2, – 1,83 mln PLN
 • wyposażenie: warzelnia 8,5 hl, 11 zbiorników ze stali nierdzewnej i drewna (foudery), coolship, linia do rozlewu butelkowego, system chłodzenia i grzania, wyposażenie magazynu – 2,2 mln PLN
 • promocja i marketing PINTA Barrel Brewing: 0,2 mln PLN
Jaka jest wielkość rynku oraz jakie panują na nim tendencje?

Według badania Nielsena, rynek piwa w 2018 roku w Polsce był wart niemal 17 mld zł. Wzrost wartości rynku przy spadku wolumenu sprzedaży świadczy o tym, że Polacy kupują coraz droższe piwo. Zdecydowanie najszybciej rozwijającym się segmentem rynku piwa jest segment piw rzemieślniczych (inaczej nazywanych „piwnymi specjalnościami”). Nielsen stawia rozwój wspomnianego segmentu na pierwszym miejscu w rankingu “Trendy kształtujące jutro”. Tylko w 2018 roku w Polsce powstało 68 nowych browarów, zwiększając całkowitą liczbę browarów do 237. Na rynek wprowadzonych zostało ponad 2000 nowych piw.

W jaki sposób PINTA Barrel Brewing będzie pozycjonować swoje piwa względem konkurencji?

Przede wszystkim skupimy się na przedstawieniu produktu jako klasy z wysokiej półki. Planujemy wzbudzić w konsumentach poczucie wyjątkowości. Głównymi środkami do osiągnięcia tego celu będą:
● oryginalny wygląd produktu – zarówno butelka, jak i etykieta mają przyciągać wzrok i wyróżniać się na tle konkurencji;
● produkcja limitowanych serii piw w celu stworzenia poczucia elitarności;
● zastosowanie szlachetnych beczek dębowych (np. po koniaku) i oryginalnych dodatków do piw (np. gruszka, laski wanilii, prażony kokos).
● współpraca i kooperacje z uznanymi browarami z zagranicy wyspecjalizowanymi w produkcji piw starzonych w drewnie.

Czy popyt na piwa PINTA Barrel Brewing będzie ulegał sezonowym zmianom?

Popyt będzie ulegał sezonowym zmianom, jednak piwowarstwo rzemieślnicze charakteryzuje się szeroką paletą wyboru piw, co pozwala zaspokoić zmieniające się potrzeby konsumenta. W okresie letnim wzrasta popyt na piwa lekkie. Prym wiodą piwa intensywnie chmielone, z dodatkiem owoców oraz kwaśne. Zimą konsumenci poszukują piw ciemnych, mocniejszych i rozgrzewających. Dobry browar rzemieślniczy jest w stanie zagwarantować piwo na każdą okazję.

Jaka jest szacunkowa liczba potencjalnych klientów na piwa PINTA Barrel Brewing?

Według GUS na jedną osobę przypada blisko 97 litrów wypijanego piwa. W światowym rankingu spożycia piwa na osobę daje to Polsce 5. Miejsce. Polacy ustępują miejsca tylko Czechom, Niemcom, Austrii oraz Estonii. Polacy coraz częściej zwracają uwagę na jakość wypijanego piwa, porzucając piwa koncernowe na rzecz piw rzemieślniczych.

Jakie są oczekiwania i potrzeby odbiorców piw PINTA Barrel Brewing?

Z roku na rok wymagania konsumentów rosną. Bezpowrotnie minęły czasy, gdzie intensywnie nachmielona IPA wzbudzała ekscytację. Jako Browar PINTA zauważamy, że rośnie trend na piwa premium. Chcemy wyjść naprzeciw rosnącym oczekiwaniom klienta, poszukując nowych, interesujących i wcześniej niespotykanych surowców Piwa starzone w drewnianych beczkach warzone w wyspecjalizowanym browarze PINTA Barrel Brewing SA będą odpowiedzią na nowe zapotrzebowanie rynku piwa rzemieślniczego.

Jaka jest strategia marketingowa PINTA Barrel Brewing? W jaki sposób będzie odbywała się sprzedaż?

Jeszcze kilka lat temu piwo rzemieślnicze można było dostać tylko w sklepach specjalistycznych oraz pubach specjalizujących się w piwach tego typu. Na fali rosnącej popularności piw rzemieślniczych ich dostępność w latach 2015-2019 znacznie wzrosła. Browar PINTA Sp. z o.o. systematycznie poszerza dystrybucję – piwa PINTA dostępne są w sklepach osiedlowych, dyskontach, hipermarketach i na stacjach benzynowych. Intensywnie rozwijana jest również sprzedaż do segmentu HoReCa oraz poza granice Polski. Piwa warzone przez PINTA Barrel brewing będą dostępne w szerokiej sieci dystrybucji Browaru PINTA Sp. z o.o.

Czy PINTA Barrel Brewing SA będzie korzystała z wypracowanej sieci dystrybucji Browaru PINTA?

Piwa warzone przez PINTA Barrel Brewing będą dostępne w szerokiej sieci dystrybucji Browaru PINTA Sp. z o.o.

Czy oprócz serii limitowanych PINTA Barrel Brewing planuje stałe pozycje produktowe?

PINTA Barrel Brewing to specjalizacja w krótkich seriach ale najlepiej przyjęte piwa będą warzone regularnie.

Jak będzie można odebrać pakiety inwestorskie?

Pakiety będą do odbioru podczas pierwszego zjazdu inwestorów, który odbędzie się 3 sierpnia 2019 roku w PINTA Wrocław. Osoby, które nie będą mogły wziąć udziału będą proszone o kontakt mailowy po zakończeniu kampanii na adres: inwestorzy@pintabarrelbrewing.pl

Pragniemy dodać, że korzystanie z benefitów zawartych w pakietach inwestorskich jest dobrowolne. Inwestor w komunikacji ze spółką na adres inwestorzy@pintabarrelbrewing.pl po zakończeniu oferty będzie mógł zrezygnować z pakietu. Potwierdzenie pakietów zostanie dostarczone do inwestorów po zakończeniu emisji i podjęciu uchwały o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki.

Czy zakup akcji wiąże się z obowiązkami lub kosztami?

Zakup i późniejsze posiadanie akcji nie wiąże się z żadnymi obowiązkami ani kosztami. Zakup akcji nie wymaga także wizyty u notariusza. Notariusz jest niezbędny w wypadku inwestycji w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością i zakupem udziałów.

Czy emisja prowadzona w taki sposób jest legalna?

Tak, kampania jest zgodna z prawem i została zgłoszona do Komisji Nadzoru Finansowego.

Jak mogę kupić akcje PINTA Barrel Brewing SA?

Zakup akcji jest bardzo prosty. Należy zapoznać się ofertą, która dotyczy emisji akcji. W wypadku podjęcia decyzji o inwestycji należy kliknąć w przycisk ‘Zainwestuj’ co rozpocznie proces zakupu akcji. W pierwszym kroku należy zdefiniować ilość akcji, które chce się zakupić lub w wypadku chęci zakupu pakietu branżowego wybranie pakietu z listy i upewnić się, że liczba akcji i kwota do zapłacenia jest poprawna. Następnie należy przejść do drugiego kroku i wypełnić formularz zapisu. Po poprawnym wypełnieniu wszystkich pól przechodzimy do płatności z wykorzystaniem operatora płatności. Należy dokonać płatności i oczekiwać wiadomości mailowej z potwierdzeniem. Ważne! Aby otrzymać akcje należy przejść wszystkie kroki w formularzu oraz dokonać płatności. W innym wypadku, np. w wyniku braku płatności zakup będzie uznany za nieważny.

Co dokładnie zawierają benefity w pakiecie 1000 beczek?

Pakiet 1000 beczek zawiera wszystkie benefity przewidziane dla posiadaczy pakietów 1, 3, 10, 30 i 100 beczek a dodatkowo posiadacza pakietu 1000 beczek wraz z osoba towarzysząca zapraszamy na wyprawę z ekipą PINTY na jedną z kolejnych wypraw w ramach PINTA Hop Tour – do wyboru wyjazd w roku 2020, 2021 lub 2022 roku. W ramach zaproszenia pokrywamy wszystkie koszty wyjazdu (przeloty, hotele, wyżywienie, degustacje, ubezpieczenie). W sytuacji gdyby właściciel pakietu nie mógł osobiście wziąć udziału w wyprawie, może przekazać swoje miejsce innej, wskazanej przez siebie osobie.

Do tej pory w ramach PINTA Hop Tour ekipa PINTY odwiedziła:
Argentynę (2016), https://www.youtube.com/watch?v=vECXxevwVdA
RPA (2017), https://www.youtube.com/watch?v=7A3eTuq1yBI
oraz Tasmanię (2018), https://www.youtube.com/watch?v=DGkPHAniLoo

Pakiet branżowy - kto może z niego skorzystać i co on zawiera?

Pakiet branżowy oferujemy właścicielom pubów, restauracji, sklepów i hurtowni, posiadającym koncesję na sprzedaż piwa.

W ramach tego pakietu, oferujemy uwarzenie piwa na wyłączność dla pubu, restauracji, sklepu lub hurtowni będącej własnością lub współwłasnością posiadacza pakietu. Ilość piwa na wyłączność: min. 8 hl a maksimum 18 hl. Piwo może być rozlane do butelek lub beczek. Oferujemy wsparcie przy planowaniu receptury oraz wsparcie PR na stronach PINTA Barrel Brewing.

Możliwość uwarzenia piwa na wyłączność dotyczy 3 różnych piw (maksymalnie 1 piwo w 1 roku) i będzie ważne w ciągu 3 lat od uruchomienia browaru (otwarcie planowane na początek 2021 roku).

Wszystkie koszty surowców, warzenia i opakowania piwa ponosi Zamawiający – posiadacz pakietu.

Dokumenty

Pobierz dokumenty inwestycyjne kampanii

Pobierz dokumenty